SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Katılmak istediğiniz programı seçtikten sonra fotoğraflarınız, nüfus cüzdanınız ve depozit ücretinizle birlikte Alda Yurtdışı Eğitim’e gelip kayıt formu doldurmanız gerekmektedir. Gideceğiniz okuldan kaydınızın kabul olduğuna dair belge geldikten sonra, gidiş tarihinizden bir ay önce bakiyenin ödenmesi lazımdır. Ödemenin doğrudan okula yapıldığı programlarda da ücretin kurs başlangıcından 1 ay önce ödenmesi gerekmektedir.

Bazı programların ödemeleri okullara direkt olarak, bazılarınınki ise Alda Yurtdışı Eğitim üzerinden banka havalesi, kredi kartı veya nakitle yapılmaktadır. Banka havalesiyle yapılan ödemelerin öğrenci adı ve soyadı ile yapılması ve ismin dekont üzerinde görünmesi önemlidir. Aksi takdirde ödemenin hangi öğrenci tarafından yapıldığı anlaşılamamaktadır. Banka dekontunuzu Alda Yurtdışı Eğitim’e getirmeniz veya üzerine öğrencinin ismini yazarak Alda Yurtdışı Eğitim’e fakslamanız yerinde olacaktır. Yurtiçi ve yurtdışına yapılan ödemelerde oluşan banka masrafları müşteriye aittir.

Vize işlemleri Alda Yurtdışı Eğitim tarafından da yapılabilmektedir.Vize için istenen belgelerin zamanında ve eksiksiz olarak sağlanamaması durumunda Alda Yurtdışı Eğitim bir sorumluluk taşımaz.

Her ne sebeple olursa olsun kursunuzu iptal etmek durumunda kalırsanız bize derhal yazıyla bildirmeniz gerekmektedir. İptal halinde: – Varış gününüzden 30 gün önce programa katılmaktan vazgeçerseniz sadece verdiğiniz depozit ücretini kaybedersiniz. – Varış gününüzden 30 günden daha yakın bir sürede kararınızı değiştirirseniz kurs ücretinin tamamının ödemekle sorumlusunuzdur. Kurs ücretinin tamamını henüz ödememiş olan öğrenciler de aynı koşullar altında Alda Yurtdışı Eğitim’e borçlu olacaklardır. – Nedeni ne olursa olsun, kurs başladıktan sonra kursu bırakmak isteyen öğrencilere herhangi bir iade yapılamaz. Bu durumda ulaşımla ilgili oluşabilecek ek giderler, yine öğrenci tarafından karşılanır.

Kurs merkezinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle ve okul yetkilileriyle temasa geçiniz. Alda Yurtdışı Eğitim olarak her türlü probleminizi çözmek için hizmete hazırız.

Alda Yurtdışı Eğitim programlara katılacak öğrencilerin tam anlamıyla sağlıklı olmalarını şart koşar. Kurslara katılanların özel eşyalarına gelebilecek herhangi bir zarar veya kayıptan dolayı sorumluluk kabul edilmez. Deniz, kara ve hava yolculuklarında başa gelebilecek bir gecikme veya yetişememe durumunda gerekecek fazladan harcamalarda da mesuliyet kabul edilmez. Hava şartları, karantina, hastalık, grev veya benzeri nedenlerden dolayı herhangi bir yaralanma veya hayat kaybı olduğunda, sorumluluk kabul edilmez. Öğrencilerin yurt dışına çıkmadan önce sağlık sigortası yaptırmalarını ve sigorta belgelerini mutlaka yanlarına almalarını öneriyoruz. Okulda kurslara devam etmekte olan öğrencilerin, kendilerine gösterilen direktifler doğrultusunda hareket etmeleri ve her kursun kurallarına uymaları gerekmektedir. Kursun düzenli yürütülmesi açısından sakıncalı görülen, davranışlarıyla rahatsızlık veren öğrencinin programdan çıkarılması hakkımız her zaman mevcuttur. Bu durumlarda, ödenen kurs ücreti hiçbir şekilde iade edilmez ve tüm ekstra seyahat giderleri öğrenciye aittir. Öğrenciler sebep olabilecekleri herhangi bir zarar-ziyan durumunda oluşacak masrafın tamamını nakit olarak ödemekle sorumludur.